Zapewniamy optymalne rozwiązania finansowe
Inwestycja w wino En Primeur


En Primeur to inwestycja w wino, które leżakuje jeszcze w beczkach, a do butelek trafi w ciągu 18 – 24 miesięcy. Wiosną krytycy próbują wina, które trafiło do beczek w poprzednim roku. Przed lub po opublikowaniu ocen producenci ustalają ceny w wariancie en primeur.


System sprzedaży en primeur jest korzystny dla obu stron. Francuscy producenci wina uzyskują środki na wytwarzanie kolejnych roczników przed zabutelkowaniem, klient natomiast otrzymuje możliwość korzystniejszego zakupu wina o wysokiej jakości, które w przyszłości będzie dostępne w ściśle określonej, limitowanej liczbie butelek.

Pomimo, że wino fizycznie nadal znajduje się w beczkach, przedmiotem obrotu są skrzynki. Klienci, którzy dokonają zakupu, stają się właścicielami odpowiedniej ich liczby – w zależności od wysokości zainwestowanej kwoty. Wino z ich portfeli trafi do rekomendowanych magazynów i piwnic po ok. dwóch latach od wyprodukowania. Moment wejścia win na rynek w formie zabutelkowanej to punkt przełomowym w przypadku inwestycji w wino w formie en primeur – z reguły wtedy następuje znaczący wzrost wartości trunków, które dopiero wówczas znajdują się w fizycznym obrocie na rynku konsumenckim.

Kursy walut

Kursy krzyżowe są obsługiwane przez Investing.com Polska.
więcej notowań
STREFA KLIENTA
Newsletter
Szybki kontakt